Weronika Sherborne

Stosowanie metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne przynosi korzyści dla dzieci:

• wspomaga rozwój dziecka
  • rozwija emocjonalność dziecka oraz kształtuje rozwój społeczny,
  • uczy współdziałania z rodzicem/opiekunem/dzieckiem,
  • uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu,
  • wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu,

Zestaw wybranych ćwiczeń Rodzic- dziecko:

Paczka- dziecko lub dorosły zwija się w paczkę – kłębek. Druga osoba usiłuje rozwiązać ,,paczkę” tzn. rozprostować nogi i ręce osoby zwiniętej w kłębek.

Naleśnik- dziecko zwijamy w koc (jak naleśnik) i toczymy po podłodze.

Tunel- dorośli klęczą w szeregu  na kolanach podpierając się rękami- powstaje tunel, pod którym przechodzą dzieci. Jedna osoba pilnuje aby dziecko wchodziło jedna stroną.

Bujanie  w kocu - Dwóch dorosłych trzyma koc (każdy za dwa rogi), natomiast dziecko leży na plecach na kocu. Dorośli unoszą dziecko w kocu nad podłogą i kołyszą na boki.

Do swoich propozycji dołączam ulubioną piosenkę grupy do zabawy wraz z rodzicami ,,Buty Basi”. Rodzice z dziećmi ustawiają się pod ścianą na hasło z piosenki ,, tup tup do przodu idzie  but…” ruszamy wolnym krokiem przed siebie, natomiast na hasło,, do tyłu bo znudziło się chodzenie w przód” wracamy na swoje miejsca tyłem.

Malwina Nadolska