Konkurs plastyczny „Ziemniaczki cudaczki – pobaw się ze mną mamo i tato”

Regulamin Konkursu

„Ziemniaczki cudaczki – pobaw się ze mną mamo i tato”

I. TEMATYKA I CELE KONKURSU

1. Tematem konkursu jest przedstawienie przez dzieci i rodziców swojego ziemniaczka cudaczka.

2. Cele konkursu:

• pobudzenie aktywności twórczej dzieci,
  • rozwijanie i doskonalenie możliwości literackich dzieci w wieku przedszkolnym,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami,
  • prezentacja talentów plastycznych.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do Naszego Przedszkola oraz ich rodziców.

2. Przedmiotem konkursu jest:

· wykonanie pracy plastyczno-technicznej - techniką dowolną oraz formą przestrzenną,

· ułożenie krótkiej rymowanki/wiersza minimum 4 wersy związanej z ziemniaczkiem cudaczkiem.

3. Praca powinna być opatrzona metryczką z danymi: imię i nazwisko, wiek autora oraz nazwa grupy.

TERMINARZ KONKURSU

1. Terminem ostatecznym składania prac będzie dzień 11.10.2023 r. do godziny 17.00.

2. Wszystkie prace będą wystawione w naszej szatni. W dniu 2023 zbierze się komisja, która wyłoni zwycięzców.

3. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12.10.2023 r.

III. OCENA I NAGRODY

1. Podczas głosowania komisja weźmie pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość, stopień trudności i estetykę, oryginalność, wiek dziecka.

2. Laureaci Konkursu i dzieci wyróżnione uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi.

3. O rozstrzygnięciu Konkursu laureaci zostaną powiadomieni przez organizatorów konkursu.

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin zostanie udostępniony na stronie internetowej przedszkola oraz mediach społecznościowych przedszkola.

2. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników.

3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przekazaniem praw autorskich oraz wyrażeniem zgody autora pracy na jej publiczną prezentację oraz wykorzystanie w dowolny sposób przez organizatorów konkursu