Eksperymenty

WULKAN

Barwienie kwiatów barwnikami spożywczymi

barwienie kwiatów, jak zabarwić kwiaty, ciekawe ekperymenty dla dzieci, czy rośliny piją wodę

Bardzo ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób na sprawdzenie czy rośliny piją wodę. Do szklanek z ciepłą wodą, wrzucamy po jednym pasku bibuły w celu zabarwienia wody lub dodajemy barwnik spożywczy.  Już po chwili możemy zaobserwować jak woda zmienia kolor. Wkładamy do szklanek liście kapusty i obserwujemy jak w ciągu 24 godzin zmieniają kolor. Jeszcze lepszy efekt jest po kolejnej dobie.

eksperymenty dla dzieci, barwienie kapusty, zabawy w domu, zabawy dla dzieci, eksperymenty dla dzieci, czy rośliny piją wodę

Wędrująca woda

Eksperyment wędrująca woda to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dziecka nieco cierpliwości. Do zabawy przygotowaliśmy 6 szklanek podobnej wysokości i papierowe ręczniki.

eksperymenty z wodą, zabawy z wodą, ciekawe ekperymenty dla dzieci, wedrujaca woda, kreatywne zabawy

Eksperyment “Chemiczne jojo”

Do wykonania eksperymentu potrzebujemy:

• Sodę,
  • ocet,
  • olej,
  • barwnik,
  • dzbanek,
  • pipetkę lub strzykawkę
  1. Wlej ocet do szklanek, a następnie dodaj do niego barwniki. Jeśli nie macie barwników można dodać sok z buraków lub zabarwić ocet zanurzając w nim bibułę.
  2. Do dzbanka wsypać jedno opakowanie sody oczyszczonej, a następnie po ściance dzbanka delikatnie wlaliśmy olej.
  3.  Teraz nabieramy zabarwiony ocet za pomocą pipetki lub strzykawki i stopniowo po kropelce mniejszej lub większej wkrapiamy ocet do dzbanka obserwując co się dzieje…

eksperymenty w kuchni